Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Johnny Depp hayranlarının yüreğini ağzına getirdi: İntihar girişiminde mi bulundu?

Eski eşi Amber Heard ile sürdürdüğü kanlı bıçaklı boşanma ve akabinde iftira davaları sırasında gündemden düşmeyen Johnny Depp kendisini her şartta destekleyen hayranlarının yüreğini ağzına getirdi. 

Johnny Depp hayranlarının yüreğini ağzına getirdi: İntihar girişiminde mi bulundu?
52 views
22 Temmuz 2023 - 9:00

Geçmişte de uyuşturucu ve alkol üzere berbat alışkanlıkların pençesine düştüğü bilinen Depp, müzik gurubuyla birlikte konser için gittiği Macaristan’ın başşehri Budapeşte’de kalıdğı otel odasında baygın halde bulundu.

Ünlü yıldızın çok dozda uyuşturucu ya da alkol nedeniyle şuurunu kaybettiği belirtiliyor. Depp’in hayranlarının yüreğini ağzına getiren bu detayın daha da üzücü olan kısmı ise ünlü yıldızın intihar teşebbüsünde bulunduğu savları.

Durum bu türlü olunca da Depp ile kümesi Hollywood Vampires’ın Budapeşte konseri iptal edildi.

İNTİHAR TEŞEBBÜSÜ İDDİASI
Aslında bundan iki gün evvel kümenin Budapeşte konserinin iptal edildiği duyurulmuştu. Ancak bunun nedeni hakkında rastgele bir açıklama yapılmamıştı. 

Depp ile kümesinin geçen asalı günü vereceği Budapeşte konserinin iptal edildiği kümenin Instagram sayfasından duyuruldu. Bu haber üzerine onu sahnede görmek isteyen hayranları derin bir hayal kırıklığına uğradı. 

O sırada konserin neden iptal edildiği hakkında bir açıklama yapılmamıştı. Ama Macaristan’daki kimi yayın organlarının ileri sürdüğüne nazaran Depp’in kaldığı otel odasında baygın bulunması buna neden oldu. 

Konuyla ilgili olarak Johnny Depp cephesinden şu ana kadar bir açıklama gelmedi.

Johnny Depp kümesi Hollywood Vampires ile birlikte geçtiğimiz ay İstanbul’da da bir konser verdi. Konserden elde edilen gelir, 6 Şubat’ta meydana gelen büyük zelzeleden ziyan görenlere aktarıldı.

YAKIN DOSTUNU KAYBETTİ: Johnny Depp, bu yılın başında büyük bir acı yaşamıştı. Eski eşi Amber Heard’a karşı açtığı karalama davasını kazandıktan sonra moral bulmak için çabucak buluştuğu ve birlikte sahneye çıktığı yakın dostu Jeff Beck, bu yılın ocak ayında geçirdiği ani bir hastalık nedeniyle hayata veda etti. Yakın dostunun 78 yaşında hayata beklenmedik vedası Depp’i çok sarsmıştı.

HENÜZ 12 YAŞINDA BİRİNCİ MAKUS ALIŞKANLIĞINI EDİNDİ
Şu anda 60 yaşında olan Johnny Depp, geçen yıl bütün dünyanın merakla izlediği eski Amber Heard’e karşı açtığı karalama davası sırasında kuvvetli geçen çocukluğuna dair en özel detayları bile anlatmıştı.

Ünlü oyuncunun o devirde yaşadıkları nedeniyle makûs alışkanlıklara yönelmesi ve nizamlı olmayan bir hayat sürmesinin nedeni de ortaya çıkmıştı. Ayrıyeten annesi Betty Sue’nun kendi canına kıymaya çalıştığını ve onu kendisinin bulup son anda ambulans çağırdığını da kelamlarına eklemişti.

Bu çeşit canına kıyma eğilimi ailesinde de olduğu için Depp’in otel odasında baygın bulunması hayranlarını daha fazla endişelendirdi.

Johnny Depp, eski eşi Amber Heard ile karşı karşıya geldiği duruşmalar sırasında çocukluğuna dair tahminen de bugüne kadar hiç anlatmadığı detayları gözler önüne serdi. Alçak bir ses tonuyla konuştu Depp o anlarda. Anlatımıyla kuvvetli geçen çocukluğuna dönerken mesafeliydi lakin birebir vakitte samimiydi de…

Büyüdüğü aile ortamı nedeniyle hayatının da birçok yaşıtından farklı bir biçimde şekillendiğini hiç gizlemedi Depp.

People mecmuasına 1994 yılında verdiği bir röportajda 12 yaşındayken sigara içmeye başladığını, bakirliğini 13 yaşında yitirdiğini, 14 yaşına gelene kadar her çeşit uyuşturucuyu denediğini de saklamamıştı. Bazen annesinin ruhsal durumunu dengelemesi için tabipler tarafından verilen ilaçları da gizlice alıp içtiğini de eklemişti.

‘ANNEM ZALİMDİ’
Depp’in duruşmalarda altını çizdiği detay, üç kardeşinin de babasının da annesinin zorbalığı altında olmasıydı. “Evimizde güvenliğin hiçbir tipi yoktu. Yapabileceğimiz tek şey “ateş sınırının dışında” durmaktı” diye konuştu.

Annesinin, evvelden varsayım edilemeyecek davranışlar sergilediğini anlattı Depp sonra da kelamlarını şöyle sürdürdü: “Aramızdan hiçbirinin olamayacağı kadar zalim olma yeteneğine sahipti.” Johnny Depp’in duruşmada ilgi çeken öteki bir farklı nokta da şuydu: Aktör, belirli bir yaşa gelinceye kadar annesinin bu davranışlarının olağan olduğuna inandığını söyledi.

Tam ismi John Christopher Depp II olan ünlü oyuncu. Betty Sue Palmer ve John Christopher Depp’in oğlu olarak dünyaya gözlerini açtı. Dört çocuklu Depp çiftinin en küçük evladıydı oyuncu. Annesi garson olarak çalışıyordu, babası ise inşaat mühendisiydi. Aile, Depp’in dünyaya geldiği Owensboro, Kentucky’de çok uzun mühlet yaşamadı. Johnny Depp şimdi 7 yaşındayken Florida’ya taşındılar.

KÜL TABLASI ATMAKTAN, TOPUKLUAYAKKABIYLA BAŞA VURMAYA KADAR
Depp işte o yıllardaki hayat biçimlerini de duruşmada anlattı. Annesi Betty Sue Palmer’ın huzursuz kişiliği nedeniyle sık sık taşındıklarını söyledi. “Sürekli taşınırdık… Etrafımızda her vakit yeni çocuklar olurdu. Ve bu memnuniyet verici bir durum değildi” diye konuştu Johnny Depp.

Aktör, şimdi 7 yaşındayken annesi ve kardeşleriyle birlikte Kentucky’den Florida’ya taşındılar. O süreçte de neredeyse bir yıl boyunca bir motelde hayatlarını sürdürdüler. Bu durum, Johnny Depp bir iş buluncaya kadar bu türlü devam etti. Aktörün anlattığına nazaran o süreçte de çok rahat bir hayatları olmadı. Annesinin beklenmedik tacizlerinden ailedeki herkes nasibini alıyordu, buna babası da dahil.

Annesinin konut içinde kendilerine karşı hallerini da şöyle anlattı Johnny Depp: “Fiziksel şiddet, duygusal taciz. Bu daimdi… Annem yürür giderdi ve siz de kendinizi korurdunuz. Zira neler olduğunu bilemezdiniz.” Onun annesini tanımladığı iki söz ise şöyle: “Şiddetliydi ve acımasızdı.”

Aktörün anlattığına nazaran annesinin uyguladığı fizikî şiddetin hudutları ya da içeriği de her seferinde farklı olurdu. Bunun boyutunun da “kendisine kül tablası fırlatılmasından, başına topuklu ayakkabıyla ya da telefonla vurulmasına” kadar uzandığını gizlemedi duruşma sırasında.

Johnny Depp geçmişte kalan yıllarını anlatırken fizikî şiddetin, anneleri tarafından uygulanan kelamlı ya da duygusal tacizin yanında hiç değeri olmadığını vurguladı. Oyuncu “O tokatlar yada vurmalar yalnızca kabullenmeyi ve başa çıkmayı öğrendiğiniz fizikî acılardı” dedi. Ama kendisini en çok kelamlı tacizlerin etkilediğini kelamlarına ekledi: “Bu kelamlı ve ruhsal şidddet bize vurmasından daha berbattı. 

Depp doğduğunda bir gözünde “göz tembelliği” sorunu olduğunu da söyledi. Bu yüzden annesinin kendisiyle dalga geçtiğini de saklamadı: “Beni bazen tek gözlü diye çağırırdı. Ya da küçük düşürüp aşağılayacak öteki bir sözle.”

‘BABAMIN NASIL DAYANDIĞINI MERAK EDERDİM’
“Betty Sue” diyerek yani ismiyle kelam ettiği annesinin, babasına karşı da nazik olmadığını ve sert davrandığını anlattı Johnny Depp. Üstelik de çocuklarının önünde. Ama babasının, annesinin bu tutumlarına karşı inanılmaz halde sakin ve sabırlı kaldığını kelamlarına ekledi. Annesi canını yakarken babasının yalnızca karşısında durup bakışlarını karısına diktiğini anlattı ünlü oyuncu.

Depp “Babamın, denetimini kaybedip anneme bağırdığı, saldırdığı ya da vurduğu hiçbir an olmadı” diyerek kelamlarını sürdürdü. Sonra da şunları ekledi: “Babam beyefendiliğini hiçbir vakit bozmadı. En fazla duvarı yumruklardı.

Johnny Depp, annesinin tüm ailesine uyguladığı şiddetle ilgili olarak şimdi beş yaşında bir çocukken bile düşündüğünü söyledi duruşmada: “Beş yaşında bir çocuk olarak babamın buna nasıl dayandığını merak ederdim. Onun neden annemi terk etmediğini de. Babam sakinliğini ve soğukkanlılığını koruyabiliyordu. Çocuklarıyla münasebetini koruyabiliyordu.”

Johnny Depp, bu kelamlarının akabinde babasını “İyi bir adam” olarak tanımladı.

‘ANNEMİ TERK EDEREK EN HAKİKAT OLANI YAPTI’
Çocukluk ve yetişkinlik çağlarında annesinin yaptıklarını detayıyla anlatan Johhny Depp, sonunda ebeveyninin, 1978 yılında, kendisi 15 yaşındayken boşandıklarını kelamlarına ekledi.

O sırada babasının artık bu formda yaşayamayacağını söylediğini de belirtti. Depp, ismini taşıdığı babasıyla ilgili çarpıcı bir yorumda da bulundu duruşmadaki tanıklığı sırasında. Her ne kadar babasını “kibar, sakin ve utangaç bir adam” olarak tanımlasa da ailesini terk ettiği için onun bir yanının “korkak” olduğunu düşündüğünü de gizlemedi. Oyuncu, ilerleyen yıllarda bu fikrini değiştirdiğini de saklamadı. “Babam, annemi terk ederek kendisi için en hakikat olanı yapmıştı” dedi.

ANNESİ DE İNTİHARA KALKIŞMIŞTI
Babasının kendisinden ayrılmasından sonra annesinin çok derin bir depresyona girdiğini de saklamadı duruşmalar sırasında Johnny Depp… O periyotta yaşadıkları fecî bir olayı da şöyle anlattı: “Bir öğlenden sonra uyuyakaldım. Sonra uyandım ve oturma odasına gittim. Annemi, güya ağır çekimde sürünürken gördüm. Bir şeylerin yolunda gitmediğini biliyordum. Ağzından salyalar akıyordu.”

Annesini o denli gördükten sonra çabucak ambulans çağırdığını da kelamlarına ekledi Depp. Sonuç olarak annesinin kendi canına kıymak için bir sürü hap yuttuğunu ve midesi yıkanarak kurtarıldığını söyledi. Ancak hayatının geri kalanında asla eskisi üzere olmadığını da belirtti. Depp’in annesi Betty Sue Palmer, 2016 yılında hayata veda etti.

OKULU BIRAKIP MÜZİK KÜMESİNE KATILDI
Depp, 1978 yılında 19 yaşındayken The Kids isimli müzik kümesine katılmak için okulu bıraktı. Birtakım ünlü kümelerin ön kümesi olarak sahneye çıkan The Kids kendi çapında yıldızını da parlattı. Lakin Depp o sırada maddi olarak güç durumdaydı. Bu yüzden birkaç ay bir arkadaşının otomobilinde yaşadı. Bir pazarlama firması ismine tükenmez kalem sattı.

1983 yılında müzik kümesiyle birlikte Los Angeles’a taşındı. O sırada Depp, kümenin basçısı ve vokalistinin kız kardeşi Lori Anne Allison ile evliydi. Onun sayesinde, ünlü direktör Francis Ford Coppola’nın yeğeni olan Nicolas Cage ile tanıştı.

Cage de Johnny Depp’i, Wes Craven ile tanıştırdı. Böylelikle Elm Sokağı’nda Kabus isimli kült sinemaya giden yol açıldı. Depp bir halde sinemada küçük bir rol üstlendiğinde 20 yaşındaydı. O küçük rolün akabinde da bugünlere geldi. Amber Heard’ün kendisine şiddet uyguladığı tezleriyle sarsıntıya uğrayan mesleği 1980’lerin birinci yarısında bu formda başlamış oldu.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU