Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bir zamanların efsane güzeliydi… Artık insan içine çıkamıyor!

Başında kocaman bir hasır şapka, yüzünün yarısını kaplayan güneş gözlükleri, üzerinde eşofmanı ve ayağında terlikleriyle gezdiği sokaklarda onu görenler bir devrin en ünlü oyuncularından ve en hoş bayanlarından birine baktıklarının farkında değillerdi.

Bir zamanların efsane güzeliydi… Artık insan içine çıkamıyor!
226 views
25 Eylül 2023 - 8:00

Birkaç ay sonra 70 yaşına basacak olan sarışın yıldız 80’le ve 90’lar boyunca sinemada fırtınalar estirmiş, oynadığı ses getiren rollerin akabinde dünyanın en hoş bayanlarından biri unvanını kazanmış ve o periyodun en büyük seks sembollerinden biri olmuştu.

Kim Basinger tam 40 yıl evvel Bond kızı olmuş ve bu sinemadaki rolüyle dikkat çekmişti

YILLARDIR GÖZ ÖNÜNDE DEĞİL

Uzun vakittir göz önünde olmayan Oscar’lı yıldız Kim Basinger, Los Angeles’da görüntülendi. Model olarak başladığı mesleğini oyunculukla sürdüren Basinger, o periyotta dünyanın en hoş bayanlarından biri olarak anılıyordu. Kim Basinger, Mickey Rourke ile başrolünü paylaştığı Dokuz Buçuk Hafta isimli sinemasıyla bir neslin hafızalarından silinmeyen bir yıldıza dönüştü.

Kim Basinger 9 yıl usta aktör Alec Baldwin’le evli kaldı… Çiftin bu evlilikten 28 yaşında Ireland isminde bir kızları var: Ireland Baldwin birkaç ay evvel anne oldu ve Kim Basinger’la Alec Baldwin’e torun sevinci yaşattı

SİNEMADAN DA KOPMUŞTU

En son 2016 yılında Nocturnal Animals için kamera karşısına geçen Basinger ondan sonra sinemadan uzaklaştı. Yıldız oyuncunun birçok yaşıtı meslektaşı etkin olarak oyunculuk yapmasalar da hâlâ merasimlerde, kırmızı halılarda uzunluk göstermeye, birçok vakit reklam kampanyalarında olsa bile yüzlerini göstermeye devam ediyor. Meğer Kim Basinger bunların hiçbirini yapmıyor…

Kim Basinger’ı hafta sonu Los Angeles sokaklarında görenler ünlü oyuncuyu tanıyamadı

GENÇLİĞİNİ VE HOŞLUĞUNU KAYBETTİĞİ İÇİN DEĞİL…

Tam manasıyla bir münzevi hayatı yaşayan, yıllardır hiçbir kıymetli aktiflikte görünmeyen Kim Basinger aslında ne yaş aldığı ne de bir vakitler onu dünyanın en seksi bayanlarından yapan hoşluğu solup gittiği için bu durumda. Usta oyuncunun tüm meraklı gözlerden sakınarak yaşamasının sebebi hastalığı.

Yıllardır agorafobi hastalığından muzdarip olan ünlü yıldız dışarı çıktığında daima kocaman şapkalarla yüzünü saklıyor

Basinger geçtiğimiz yıl kızı Ireland Baldwin ile birlikte Red Table Talk’a katılarak yaşadıkları hakkında açıklamalarda bulundu. Kim Basinger, yıllarca spot ışıklarının altında yaşadıktan, daima kamera karşısında olduktan ve basının peşinde koştuğu bir oyunculuk mesleği varken agorafobi hastalığına yakalanmıştı.

ÇOK GÜÇLÜ BİR HASTALIK SÜRECİNDEN GEÇİYOR

Agorafobi tıpta “paniğe ve kapana kısılmışlık, çaresizlik ya da utanç hislerine neden olabilecek yerlerden ya da durumlardan korkmayı ve kaçınmayı içeren bir çeşit anksiyete bozukluğu” olarak tanımlanıyor. Agorafobi hastaları bu durumlarda panik atak ve gibisi semptomlar yaşayabiliyor ya da bunu yaşayacaklarından korkarak da panik atak geçirebiliyor.

Basinger en son 4 yıl evvel bir kırmızı halı etkinliğinde görülmüştü… Yıldız isim birebir aktiflik için bir kere daha yüreğini topladı ve kalabalıkların ortasına girmeye karar verdi

Dışarı çıkma korkusu olarak da bilinen bu müthiş hastalığın pençesine düşen yıldız oyuncu Kim Basinger, bu durumun meskenden çıkamayacağı, restoranlara gidemeyeceği ya da konuk ağırlayamayacağı bir noktaya geldiğini itiraf etti.

DIŞARI ÇIKAMAYACAK NOKTAYA GELDİ

“Sanki içinizde bir şeyler büsbütün kapanıyor ve her şeyi yine öğrenmek zorunda kalıyorsunuz. Daima ağız kuruluğu ile yaşıyorsunuz, çok titreksiniz, daima çok yorgunsunuz.” diyen usta oyuncu için alışveriş yapmak bile bir kâbusa dönüşüyor.

Alışveriş yaparken geçirdiği panik atağı anlatan Basinger geldiği noktayı “Mahallemdeki bir mağazaydı; üç numaralı koridordan aşağı iniyordum. Sepetim neredeyse doluydu ve bir şey beni o denli bir ele geçirdi ki nefes alamaz hale geldim. Sepeti bıraktım ve otomobilime ulaştım ve bu neredeyse altı, yedi ay boyunca son otomobil kullanışım oldu.” diyerek anlattı.

4 YILDIR KIRMIZI HALI BİLE GÖRÜNMEDİ

Yakalandığı bu güçlü hastalık yüzünden uzun yıllardır kırmızı halıda da hiç görmediğimiz Kim Basinger 4 yıl ortadan sonra birinci defa kırmızı halıya çıkmaya hazırlanıyor. 14 Ekim’de Beverly Hills’teki Beverly Hilton otelinde düzenlenecek olan Hayvanlar İçin Son Baht isimli bağış gecesine katılacak olan yıldız isim telaşlı olsa da şimdiden bu özel gecenin heyecanını yaşamaya başladı.

Kim Basinger yıllardır agorafobi yüzünden dışarı çıkamıyor, çıkabildiğindeyse market alışverişi yapmak bile onun için büyük bir eziyete dönüşüyor

Ünlü oyuncu en son Ekim 2019’da, tam 4 yıl evvel birebir aktiflikte onur konuğu olarak kırmızı halıda uzunluk gösteren aktris için bu aktiflik bir diğer kıymetli. Hayvan hakları alanında yıllardır istekli çalışmalara katılan Kim Basinger, PETA için çıplak poz veren ünlüler ortasında.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU