Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Yeni atama kararları yayımlandı

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına nazaran Türk Tarih Kurumu Başkanlığına Prof. Dr. Yüksel Özgen getirildi. Yeni Bayburt Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü de Rahmi Güney oldu.

Yeni atama kararları yayımlandı
47 views
04 Ağustos 2023 - 9:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına nazaran, 2020 yılından bu yana başkanlık yapan Prof. Dr. Birol Çetin misyondan alınmasının akabinde Türk Tarih Kurumu Başkanlığı misyonunu Prof. Dr. Yüksel Özgen devraldı.

Bayburt Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nde de bir değişiklik kararı yayımlandı. 2020 yılında vilayet müdürlüğüne atanan Cengiz Karakaşoğlu’nun yerine  görevi, geçtiğimiz sene ‘Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü’nde Daire Lideri olarak vazife yapan Rahmi Güney sürdürecek.

Prof. Dr. Yüksel Özgen KİMDİR?
1971 yılında Çorum’da doğdu. Birinci, orta ve lise tahsillerini Çorum’da tamamladı. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Lisan ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Kısmından mezun oldu. 1994 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tarih Kısmına Araştırma Vazifelisi olarak atandı. 1995 yılında Selçuk Üniversitesinde yüksek lisansını, 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Atatürk Unsurları ve İnkılap Tarihi Enstitüsünde doktorasını tamamladı.1999 yılında Başbakanlık Cumhuriyet Arşivinde Arşiv Uzmanı olarak vazife yaptı. 2000 yılında bir mühlet Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğinde Arşiv Uzmanı olarak görevlendirildi. 2005 yılında TİKA Türkoloji Projesi kapsamında Arnavutluk Tiran Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak görevlendirildi. 2006 yılında tekrar tıpkı proje kapsamında Bosna-Hersek Tuzla Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak görevlendirildi. 2009 yılında Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Kısmına Öğretim Üyesi olarak vazifeye başladı. Birebir yıl Üniversitenin Atatürk Prensipleri ve İnkılap Tarihi Kısmı Başkanlığına atandı. 2014-2018 yılları ortasında Çankırı Belediyesi Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezi Koordinatörlüğü, 2016-2019 yılları ortasında Çankırı Karatekin Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü misyonlarını yürüttü. 2017 yılında doçentlik unvanını aldı ve 2023 Ocak ayında Kırıkkale Üniversitesinde profesörlük kadrosuna atandı.

RAHMİ GÜNEY KİMDİR?
1967’de Çorum’un İskilip ilçesinde doğdu. İlköğrenimi Ankara Çankaya Özyurt İlkokulunda, ortaöğrenimini Çankaya Gaziosmanpaşa Ortaokulunda, liseyi Ankara Anafartalar Lisesinde tamamladı. 1992 yılında Gazi Üniversitesinde Gazi Eğitim Fakültesi Vücut Eğitimi ve Spor Kısmını bitirdi. Osmangazi Üniversitesinde Eğitim İdaresi Kontrolü ve Planlaması alanında yüksek lisans yaptı. 2006 yılında girdiği imtihan sonucunda uzman öğretmen unvanı aldı.

Meslek hayatına 1992 yılında Kırıkkale Atatürk Lisesinde vücut eğitimi öğretmeni olarak başlayan Rahmi Güney, 1995-1998’de Erzincan Lisesinde öğretmenliğe devam etti. Daha sonra sırasıyla Ankara Yenimahalle Taşınabilir Lisesinde öğretmenlik, Çankaya Dr. Reşit Galip İlköğretim Okulu, Çankaya Maltepe İlköğretim Okulu, Mamak Derbent İmam Hatip Ortaokulu ve Nimet Dr. Erdoğan Meto Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde müdür ve müdür yardımcılığı misyonlarında bulundu. 2014-2019 yıllarında Mamak İlçe Ulusal Eğitim Müdürü, 2019-2022 yıllarında da Bingöl Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü, 2022’de Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğünde Daire Lideri olarak vazife yaptı.

 

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU