Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Yabancı yatırımcının Çin’e ilgisi azalıyor

Son gelen bilgiler Çin odaklı hedge fonlarının sayısının 9 yıl sonra birinci defa azaldığını gösterdi.

Yabancı yatırımcının Çin’e ilgisi azalıyor
46 views
14 Ağustos 2023 - 8:00

Yabancı yatırımcılar Çin’e olan ilgilerini kaybederken dünyanın en büyük ikinci iktisadını odağına alan hedge fonların sayısının da azaldığı görülüyor.

Preqin datalarına nazaran, Çin odaklı etkin hedge fonların sayısı en az 2012’den bu yana birinci defa azaldı. Haziran ayı itibariyle bu yıl yalnızca beş yeni fon piyasaya sürüldü. Bilgiler 18 fonun daha tasfiye edildiğini gösteriyor.

Bu daralma, yatırımcıların bir vakitler vefat performans gösteren iktisat ve sermaye piyasalarının dalgasından faydalanmak istemesi nedeniyle 2021 üzere yakın bir tarihte Asya’daki yeni fonların neredeyse yarısını oluşturan offshore Çin hedge fonları için büyük bir değişime işaret ediyor.

Pekin’in okul sonrası özel ders ve e-ticaret üzere kesimlerdeki özel şirketlere yönelik baskıları ve ABD ile artan jeopolitik tansiyonlar, o vakitten bu yana zayıf getirilere yol açtı ve global yatırımcıların Çin varlıklarına olan iştahını azalttı.

Persistent Asset Partners Ltd. isimli 21 yıllık bir hedge fon şirketinin portföy idaresi lideri Otto Chan, “Hem Asya’dan hem de yabancı yatırımcılardan Çin yöneticilerine yönelik talebin azaldığını görüyoruz” değerlendirmesini yaptı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU