Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

‘Yabancı Trakya’da fabrika yeri arıyor’

Trakya, Kahramanmaraş sarsıntılarının akabinde yatırımcıların tekrar gözdesi haline geldi.

‘Yabancı Trakya’da fabrika yeri arıyor’
67 views
24 Eylül 2023 - 6:00

Bölgede faaliyet gösteren gayrimenkul uzmanı Gülcan Altınay’ın verdiği bilgilere nazaran başta Çin olmak üzere Türkiye’de tesis kurma planı yapan yabancı yatırımcılar Trakya’da lokasyon arıyor. Altınay “En değerli sebeplerinden biri Avrupa’ya çok yakın olması. Gelen şirketlerin temsilcileri bölgeye daha çok lojistik üs kurla planı yapıldığını belirtiyor. Ayrıyeten bölgede şu anda arsa fiyatları görece olarak daha uygun. Bunlara coğrafyanın yatay mimariye uygunluğunu da eklersek artan ilginin nedenlerini sıralamış oluruz” dedi. 

HER BÖLÜMDEN İLGİ VAR

“İmalattan finansa, güçten ulaşıma, madencilikten perakendeye kadar pek çok alanda uygun üretim ve depolama alanı için bize yabancı yatırımcıların temsilcileri geliyor” diyen Gülcan Altınay Trakya’da arsa metrekare fiyatlarının 200-300 ortasında olduğunu söyledi. Altınay şunları söyledi: “Yatırımcı arsa alıp, fabrika yapıp, kiraya vererek bunu bir yatırım geliri haline getirmek istiyor. İstanbul’da Trakya bölgesine nazaran beş katı fazla fiyata arsa alıyor lakin beş katı fazlaya kiraya veremiyor.”

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU