Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Ürdün: Suriye’den uyuşturucu sokma teşebbüsü engellendi

Ürdün, Suriye’den ülkeye yüklü ölçüde uyuşturucunun sokulması ve kaçakçılık teşebbüsünün engellendiğini duyurdu. Ürdün Ordusu’ndan yapılan yazılı açıklamada, hudut muhafızları ve güvenlik güçlerinin koordinesi ile Suriye topraklarından ülkeye sızma ve bü…

Ürdün: Suriye’den uyuşturucu sokma teşebbüsü engellendi
43 views
06 Temmuz 2023 - 21:00

Ürdün, Suriye’den ülkeye yüklü ölçüde uyuşturucunun sokulması ve kaçakçılık teşebbüsünün engellendiğini duyurdu.

Ürdün Ordusu’ndan yapılan yazılı açıklamada, hudut muhafızları ve güvenlik güçlerinin koordinesi ile Suriye topraklarından ülkeye sızma ve büyük ölçüde uyuşturucu sokma teşebbüsüne yönelik operasyon düzenlendiği belirtildi.

Söz konusu operasyonda angajman kurallarının uygulandığı ve ülkeye girmeye çalışanların geri Suriye’ye kaçtığı vurgulanan açıklamada, bölgede ağır arama çalışmaları yapılmasının akabinde 287 paket esrar ile yaklaşık 260 bin adet captagon hap ele geçirilerek ilgili makamlara teslim edildiği kaydedildi.

Ürdün, bilhassa hudut komşuları Suriye ve Irak’ta berbatlaşan güvenlik durumunun bir sonucu olarak kaçakçılık teşebbüslerine sahne oluyor. (AA)

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU