Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

TOKİ’nin indirim kampanyası bugün başlıyor

TOKİ’nin, Haziran 2022’den evvel yapılan iş yeri ve konutlar için indirim kampanyası bugün başlıyor. Borcu için peşin ödeme yapanlara yüzde 25 indirim uygulanacak. Müracaatlar için son gün 19 Ekim.

TOKİ’nin indirim kampanyası bugün başlıyor
39 views
21 Eylül 2023 - 8:00

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TOKİ’nin, 21 Haziran 2022 öncesinde yapılan konutlarla ilgili kampanya başlatacağının muştusunu vermişti.

TOKİ’den yapılan açıklamaya nazaran, yüzde 25 indirim kampanyası bugün başlayıp, 19 Ekim’de sona erecek. Borcunu peşin ödeyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 25 oranında indirim yapılacak.

KISMİ ÖDEME İMKANI

Yüzde 25 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek.

Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak kuralıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

KAMPANYADAN YARARLANMA KOŞULLARI

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının müracaat tarihi prestijiyle öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ilişkin taksit ödemelerini yapmış olması zaruriliği bulunuyor. Ayrıyeten geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2022 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Mukavelesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU