Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Samet Güneş kimdir, kaç yaşında, nereli? Yeni İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş’in hayatı ve biyografisi!

Yeni İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş’in hayatı atama kararıyla öne çıkan bahislerden oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yeni atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara nazaran, İŞKUR Genel Müdürlüğü’ne Samet Güneş atandı. Başbakanlık Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünde Toplumsal Yardım Uzman Yardımcısı olarak çalışma hayatına başlayan Güneş, Dünya Bankası, IMF ve OECD ile birlikte yürütülen çalışmalarda ülkemizi iştirakçi ve delege seviyelerinde temsil etti. Pekala, Samet Güneş kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte, Samet Güneş’in hayatı ve biyografisi hakkında detaylı bilgiler.

Samet Güneş kimdir, kaç yaşında, nereli? Yeni İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş’in hayatı ve biyografisi!
68 views
11 Ağustos 2023 - 1:00

Samet Güneş’in hayatı ve biyografisi atama kararıyla dikkat çekti. 11 Ağustos Resmi Gazete kararına nazaran Samet Güneş ŞKUR Genel Müdürlüğü’ne getirildi. 2011 yılında Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı Uzmanlığı, 2013 yılında Toplumsal Yardımlar Genel Müdürlüğünde Ar-Ge Daire Başkanlığı vazifelerini yürüten Güneş, Hacettepe Üniversitesi Kamu İdaresi Kısmında lisans derecesini aldı. İşte, Yeni İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş’in biyografisi.

SAMET GÜNEŞ KİMDİR?

1982 yılında Kırcaali’de doğan GÜNEŞ; birinci, orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Kamu İdaresi Kısmında lisans derecesini aldı.

2006 yılında Başbakanlık Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünde Toplumsal Yardım Uzman Yardımcısı olarak başladığı çalışma hayatında, 2011 yılında Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı Uzmanlığı, 2013 yılında Toplumsal Yardımlar Genel Müdürlüğünde Ar-Ge Daire Başkanlığı vazifelerini yürüttü. 2020 yılında Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı olarak vazife alan GÜNEŞ, Haziran 2023 tarihinden itibaren İŞKUR’da Genel Müdür V. olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Kamu vazifesi boyunca toplumsal ve kültürel alanda birçok kıymetli projede etkin olarak hizmet veren GÜNEŞ; Toplumsal Yardım Bilgi Sistemi (SOYBİS) Projesinde göstermiş olduğu muvaffakiyetten ötürü Devlet Bakanı Sn. Hayati YAZICI tarafından takdirname ile taltif edildi. Bilhassa toplumsal yardımlar ve siyasetler, yoksullukla gayret alanlarında ulusal ve memleketler arası birçok çalışmayı koordine ederek Dünya Bankası, IMF ve OECD ile birlikte yürütülen çalışmalarda ülkemizi iştirakçi ve delege seviyelerinde temsil etti. Ayrıyeten toplum faydasına programlar, kısa çalışma ödeneği, iş ve meslek danışmanlığı hizmetleri, dijital dönüşüm, şahsî dataların korunması ve iş gücü piyasası alanlarında düzenlenen proje ve araştırmalarda rol alan GÜNEŞ’in çeşitli hakemli mecmualar ve vadeli yayınlarda yayımlanmış çalışmaları bulunmaktadır.

İyi seviyede İngilizce bilen GÜNEŞ, evli ve bir çocuk babasıdır.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU