Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Rusya’da kısmi seferberlik aktiflikleri sona erdi

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ülkesindeki askeri kısmi seferberlik etkinliklerinin sona erdiğini belirterek, “Orduya çağrılanların 218 bini poligonlarda eğitim görüyor, 82 bini eğitim aldıktan sonra operasyonun devam ettiği bölgeye gönderildi.” dedi….

Rusya’da kısmi seferberlik aktiflikleri sona erdi
72 views
08 Temmuz 2023 - 9:00

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ülkesindeki askeri kısmi seferberlik etkinliklerinin sona erdiğini belirterek, “Orduya çağrılanların 218 bini poligonlarda eğitim görüyor, 82 bini eğitim aldıktan sonra operasyonun devam ettiği bölgeye gönderildi.” dedi.

Şoygu, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’e ülkedeki askeri kısmi seferberlik konusunda bilgi verdi.

Seferberliğin 21 Eylül’de ilan edildiğini anımsatan Şoygu, “Seferberlik kapsamında, orduya bin 300’den fazla çeşitli seviyelerdeki yürütme organ temsilcisi, 27 bini aşkın iş insanı çağrıldı. 13 bin vatandaş orduya istekli olarak katıldı. Orduya katılanların yaş ortalaması 35.” tabirlerini kullandı.

Orduya toplam 300 bin vatandaşın çağrıldığını aktaran Şoygu, “Orduya çağrılanların 218 bini poligonlarda eğitim görüyor, 82 bini eğitim aldıktan sonra operasyonun devam ettiği bölgeye gönderildi. Bunların 41 bini ise birlikler içinde faaliyet gösteriyor. Seferberlik aktiflikleri sona erdi.” diye konuştu.

Şoygu, şöyle konuştu:

“İlk etapta, askerler için gerekli materyallerin temini ile ilgili sıkıntılar yaşandı. Bu sıkıntılar çözüldü. Birliklere katılanlara, kontratlı asker normlarına nazaran gerekli ödenek, üniforma, teçhizat ve yiyecek sağlandı.”

“ASKERLİK KAYIT SİSTEMİNİN YENİLENMESİ GEREKİYOR”

Rusya Devlet Lideri Putin de ülkede ilan edilen seferberliğin gerekli olduğunu belirterek, “Süreçle ilgili sonuçlar çıkarılmalıdır. Askerlik şubelerindeki kayıt sisteminin yenilenmesi gerekiyor.” dedi.

Rusya Silahlı Kuvvetleri için gerekli tüm ögelerin inşası alanında ayarlamaların yapılması gerektiğini vurgulayan Putin, Şoygu’ya bu tarafta gerekli adımların atılması talimatını verdi. (AA)

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU