Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Memur zammı yarın belli olacak

Milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiren artırım görüşmelerinin sonuncusu yarın yapılacak ve kesin karar verilecek.

Memur zammı yarın belli olacak
27 views
30 Ağustos 2023 - 4:00

 

7. Devir Kamu Toplu Mukavelesi görüşmelerinde Kamu Patron Heyeti ile artırım konusunda muahede sağlanamaması üzerine, yetkili konfederasyon Memur-Sen’in müracaatıyla 26 Ağustos’ta çalışmalarına başlayan konsey 4’üncü defa bir ortaya geldi.

Sayıştay Lideri Metin Yener başkanlığında saat 14.00’te başlayan toplantı, yaklaşık 8 saat sürdü.

Mali hakları görüşmek üzere 31 Ağustos’ta son sefer toplanacak konsey, bu toplantıda, Memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2024 ve 2025’te yapılacak artırım oranını kararlaştıracak.

Kurulun verdiği karar kesin olacak ve itiraz edilemeyecek.

KAMU PATRON HEYETİ’NİN TEKLİFİ

Kamu Patron Heyeti, 14 Ağustos’taki birinci teklifinde 2024’ün birinci altı ayında yüzde 14, ikinci altı ayında yüzde 9, 2025’in birinci altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 artırım teklif etmiş, 17 Ağustos’ta ise teklifini 2024’ün birinci altı ayında yüzde 15, ikinci altı ayında yüzde 10, 2025’in birinci altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 formunda revize etmişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU