Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Meksika’da hayrete düşüren olay! Karnında 40 yıllık cenin bulundu

Meksika’nın kuzeyindeki Durango eyaletinde karın ağrısıyla hastaneye giden 84 yaşındaki bayanın karnında 40 yıllık cenin tespit edildi.

Meksika’da hayrete düşüren olay! Karnında 40 yıllık cenin bulundu
41 views
16 Ağustos 2023 - 23:00

Meksika’nın Durango eyaletinde şiddetli karın ağrısıyla hastaneye başvuran 84 yaşındaki bayanın karnında cenin olduğu tespit edildi. Yapılan muayene sonucunda ceninin yaklaşık 40 yıllık olduğu belirlenirken, hekimler bebeğin dış gebelik sonucu rahmin dışında 40 haftaya kadar geliştiğini, fakat hamileliğin sona ermesine karşın doğumun gerçekleşmemesi sebebiyle bayanın karnında kaldığını söz etti.
Doktorlar ayrıyeten ceninin alınması için yapılacak rastgele bir cerrahi müdahalenin bayanın yaşı hasebiyle riskli olduğunu söyledi.

TIP LİTERATÜRÜNDE “LİTOPEDİON” OLARAK TANIMLANIYOR

Yaşanan bu enteresan olay, tıp literatüründe “Litopedion” olarak tanımlanıyor. Taş bebek olarak da tabir edilen ve çok ender olarak görülen Litopedion’un, dış gebelikte bebeğin anne karnında hayatını kaybetmesi fakat bedenin dışına atılamaması sebebiyle meydana geliyor. Annenin karnında kalan bebek vakitle bedenin muhafaza düzeneği tarafından kireçlenerek ölmüş fetüsün anneyi zehirlemesi engelleniyor.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU