Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

MASTERCHEF RIFAT KİMDİR, kaç yaşında, nereli? İşte MasterChef All Star yarışmacısı Rıfat Yurttaş’ın hayatı ve biyografisi!

MasterChef Rıfat’ın hayatı, bu hafta elenmesinin akabinde gündeme geldi. İzleyenlerden tam not alan fenomen yemek yarışmacı MasterChef All Star’ın yayınlanan son kısmında elenen yarışmacı Rıfat Yurttaş oldu. 2018- 2019 döneminde gayret eden ve favori isimler ortasında gösterilen MasterChef yarışmacısı Rıfat, İzmir İktisat Üniversitesi mutfak sanatları ve idaresi kısmında eğitim aldı. Pekala, MasterChef Rıfat kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte, MasterChef Rıfat Yurttaş’ın biyografisi ve hayatı hakkında detaylı bilgiler.

MASTERCHEF RIFAT KİMDİR, kaç yaşında, nereli? İşte MasterChef All Star yarışmacısı Rıfat Yurttaş’ın hayatı ve biyografisi!
42 views
20 Ağustos 2023 - 23:00

MasterChef Rıfat’ın meslek hayatı izleyenlerin dikkatini çekti. MasterChef 2019’da uğraş eden ve uzun bir müddet isminden kelam ettiren Rıfat, MasterChef All Star’ın bu haftaki elenen yarışmacısı oldu. Okul sürecinde Michelin yıldızlı şeflerinden eğitim alan ve en uygun restoranlarda staj yapan MasterChef Rıfat, beslenme koçluğu, glutensiz ve laktozsuz yemek üretimiyle ilgili workshoplar düzenledi. Pekala, MasterChef Rıfat kimdir? İşte, o isimle ilgili detaylar.

MASTERCHEF ALL STAR RIFAT YURTTAŞ KİMDİR?

MasterChef All Star 2023 yarışmacısı Rıfat Yurttaş, İzmir Çeşmelidir. Yemeğin yapmak kısmından çok yeme kısmına ilgi duyan bir ailenin ferdi olarak, küçüklüğünden beri yemek yapma merakı herkesçe garip karşılanmış. Üniversiteye kadarki süreci, amatörce meskende yemek yapan bir kişi olarak sürdürmüş olsa da; üniversitede hukuk fakültesini kazandığı halde gizlice gastronomi kısmı mülakatlarına kaydını yaptırdı. İzmir iktisat üniversitesi mutfak sanatları ve idaresi kısmına başlamasıyla amatörlüğünü, akademik eğitimle silip taçlandırdı.

Okul sürecinde Michelin yıldızlı şeflerinden eğitim aldı ve Türkiye’nin en güzel restoran ve otellerinde staj yapma imkanı buldu. Mezun olduğu üzere ustalık ve usta öğreticilik evraklarını aldı. Meslek edindirme kurslarında eğitmen şef olarak yüzlerce aşçı yetiştirdi ve işlere yerleştirdi.

Sağlıklı beslenme ve zeytinyağlılara kayan ilgisi sonucunda beslenme koçluğu, glutensiz ve laktozsuz yemekler üretmeye, satmaya ve workshoplar düzenledi. MasterChef 2019’dan 6. olarak ayrıldı. Kendi internet kanalında ve toplumsal medya hesabından yemek tanımları vermeye devam ediyor.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU