Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Kosova’da tansiyon yükseliyor: Sırplar polis noktasına saldırdı: 1 ölü

Kosova’nın kuzeyinde bir küme Sırp’ın polis noktasına düzenlediği silahlı hücum sonucu bir Kosova polisi hayatını kaybetti.

Kosova’da tansiyon yükseliyor: Sırplar polis noktasına saldırdı: 1 ölü
71 views
24 Eylül 2023 - 11:00

Kosova’nın kuzeyinde bulunan Leposaviç hudut bölgesindeki polis denetim noktasına taarruz düzenlendi. Zırhlı bir araçla Kosova sonundan 15 kilometre içeri giren bir küme Sırp tarafından Kosova polisine açılan ateş sonucu çıkan çatışmada 1 polis memuru hayatını kaybederken, 1’i ağır 2 polis hastaneye kaldırıldı.

Saldırının akabinde Kosova Başbakanı Albin Kurti toplumsal medya üzerinden yaptığı açıklamada, öldürülen polisin çavuş rütbesinde, yaralanan polisin ise hudut polisi olduğunu belirtti.

Kurti, “Şu anda polisimize farklı kalibreli silahlarla ateş açılmaya devam ediyor. Saldırganlar maskeli ve ağır silahlarla donatılmış profesyonellerden oluşuyor. Bu canice terör saldırısını kınıyoruz” dedi.

Belgrad’ın siyasi, mali ve lojistik dayanağıyla organize olarak Kosova’ya saldırıldığını vurgulayan Kurti, “Bu savaşta kanunları koruyor ve uyguluyoruz. Ayrım gözetmeksizin vatandaşları ve bağımsız Kosova’yı koruyor ve koruma ediyoruz. İnfazcı hatalılar ve onlara buyruk verenler başarısız olacak, yakalanacak, yargılanacak ve cezalandırılacaktır” açıklamasını yaptı.

Kosova Cumhuriyeti’nin hata ve hatalılara, teröre ve teröristlere karşılık vermeye hazır ve koordineli olduğunu belirten Kurti açıklamasında ayrıyeten, “Kosova polisi, öldürülen polis memuru A.B.’nin ailesine haber verdi. Yaralı polisin hayati tehlikesi sürüyor. Öldürülen polisimiz için ailesine ve herkese başsağlığı dileriz. Yaralı polisimize acil şifalar dileriz” tabirlerine yer verdi.

Öte yandan, Kosova Cumhurbaşkanı Vyosa Osmani ise yaşanan hücumun akabinde Amerika ziyaretini yarıda keserek, Kosova’ya döneceğini açıkladı.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU