Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Karabağ’da Ermeni provokasyonları sürüyor: Belge, delil ve arşivleri yakıp imha ettiler…

Azerbaycan’ın Karabağ’da 24 saatte elde ettiği zaferden sonra Ermeni güçlerin bölgedeki provokasyonlarına devam ettiği, Hankendi’de kasıtlı yangınlar çıkardığı, değerli dokümanları imha ettiği öğrenildi.

Karabağ’da Ermeni provokasyonları sürüyor: Belge, delil ve arşivleri yakıp imha ettiler…
81 views
23 Eylül 2023 - 12:00

Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı anti terör operasyonu 24 saatte büyük bir zaferle sonuçlandı. Ermeni ayrılıkçılar silahlarını teslim ederek diyalog masasına oturmayı kabul ederken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev silah bırakan Ermeniler için af ön görüldüğünü duyurdu ve “Eski askerler ve savaşçılar için de af sağlanabileceğini belirten Hacıyev, “Şu anda birtakım silahlı kümelerin ve subayların, kurallarımızı kabul etmeyeceklerine ve direnmeye devam edeceklerine dair açıklamalarını görüyoruz. Ayrıyeten birtakım küçük kümelerin ormanda saklandığını da görüyoruz. Fakat bunun büyük bir sorun yahut güvenlik sorunu olacağını düşünmüyoruz. Elbette bu birtakım problemlere ve zorluklara yol açacaktır fakat bu o kadar da büyük ölçekte olmayacaktır” tabirlerini kullandı.” dedi.

ERMENİ GÜÇLER ARŞİVLERİ YAKTI

Azerbaycan’ın uzattığı olumlu adımlara karşın Ermeni güçler, Karabağ’da provokasyonlarını sürdürüyor.

Azerbaycan İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan’ın Karabağ bölgesindeki Hankendi kentinde Ermeni güçlerin kasıtlı yangınlar çıkarttığı ve çeşitli idari binalardaki evrak, kanıt ve arşivleri imha ettiği belirtildi.

Azerbaycan’ın ilgili devlet kurumları tarafından bölgedeki mevcut durumun gözlemlendiği tabir edilen açıklamada, “Azerbaycan’ın ilgili kurumları, Ermeni asıllı vatandaşlarımıza insani yardım sağlamakla birlikte gelen yardım davetlerini göz gerisi edilmemektedir. Karabağ ekonomik bölgesinde mahallî terörle çaba önlemlerinin muvaffakiyetle tamamlanmasının akabinde tüm alanlar tam denetim altına alındı. İçişleri ve Savunma Bakanlığı çalışanları bölgede hukukun üstünlüğünü sağlamak için kapsamlı tedbirler almaktadır” tabirleri kullanıldı.

AZERBAYCAN’IN YARDIM KONVOYU ULAŞTI

Öte yandan Azerbaycan’ın Karabağ’daki Ermenilere dün gönderdiği yardım konvoyu, Hankendi’ye ulaştı. Her biri 20 ton besin ve hijyen materyali taşıyan 2 tır ve ekmek taşıyan 2 kamyondan oluşan insani yardım konvoyu, yükleri Karabağ’daki Ermenilere teslim etti. Azerbaycan Fevkalâde Haller Bakanlığı, araçların gece saatlerinde Ağdam’a döndüğü duyurdu.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU