Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İYTE’de Mezuniyet Çoşkusu Yaşandı

İYTE’nin 26. periyot mezunları, İYTE Şenlik Alanında düzenlenen merasimle diplomalarını aldı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 2022-2023 Akademik…

İYTE’de Mezuniyet Çoşkusu Yaşandı
51 views
06 Ağustos 2023 - 16:00

İYTE’nin 26. periyot mezunları, İYTE Şenlik Alanında düzenlenen merasimle diplomalarını aldı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 2022-2023 Akademik Yılı lisans ve lisansüstü programlarını muvaffakiyetle tamamlayan 735 mezun, İYTE Şenlik Alanında kep atarak diplomalarını aldı.

Mezuniyet merasiminde mezun olan öğrencilere seslenen İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, “Güzel ülkemizin bilim ve teknoloji üssü olan çok güzel bir üniversiteden mezun oldunuz, ülkemizin global rekabette güçlü olmasını sağlayacak olan sizlersiniz, sizlere inancım sonsuz.” dedi.

İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran: “Evlatlarınız, Burada Elde Ettikleri Kazanımlar İle Birer Öndere Dönüştüler”

Konuşmasında anne-babalara da seslenen Rektör Baran şunları söyledi, “Bize emanet ettiğiniz evlatlarınız, İYTE’de elde ettikleri kazanımlar ile ülkemizin bugününü ve geleceğini inşa edecek birer başkana dönüştüler. Bundan yıllar evvel yuvasından uçan kuş misali üniversitemize gönderdiğiniz evlatlarınızın, artık ayakları üzerinde dimdik durabilen, toplumun sorunlarını öngörebilen, engelleyen ve var olan sorunlarına bilimsel tahliller üretebilen uzmanlara, ülkemizin memleketler arası saygınlığı ve prestiji ile ülkemizin ve insanlığın ortak aydınlık geleceğine büyük katkılar sunabilecek bilim diplomatlarına, büyükelçilerine,  güçlü önderlere dönüştükleri muştusunu büyük bir memnunluk ve gururla sizlerle paylaşmak isterim.”

Karşımızda Pek Çok Fırsat ve Meydan Okuma Var

İYTE 2022-2023 Akademik Yılı birincisi olarak konuşma yapan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fizik Kısmı mezunu Reyhan Ay; “Bir mezun olarak yeni bir devrin başlangıcındayız. Karşımızda pek çok fırsat ve meydan okuma var. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden mezun olarak kazandığımız pahaları ve bilgi birikimini her daim gönlümüzde taşıyarak, başarılarımızı artırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. Reyhan Ay daha sonra klasikleşen İYTE mezuniyet kütüğüne ismini çakarak, Enstitü birincisi unvanını ölümsüzleştirdi. Açılış konuşmalarının akabinde ödül merasimi yapıldı. Not ortalamasıyla Enstitü genelinde, fakülte bazında ve fakültelerin tüm kısımlarında birinci üçe giren öğrencilere Rektör Baran, rektör yardımcıları, dekanlar ve kısım liderleri tarafından armağanları takdim edildi.  Merasimde ayrıyeten, tekrar İYTE’de klasikleşen “En Âlâ Ders Tasarım” ve “En Âlâ Ders Veren Eğitici” mükafatları de sahipleriyle buluştu.

Fotoğraf Çekimi

Ödül merasiminin akabinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden mezun olmaya hak kazanan lisansüstü ve lisans öğrencileri Enstitü Müdürü ve kısım liderlerinden diplomalarını alarak, bu keyifli günün ansına fotoğraf çekildi. Merasim sonunda tüm mezunlar ışık gösterisi ve müzik eşliğinde kep atarak üniversitenin bitişini kutladı. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU