Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İthalatta ürün güvenliği denetimleri sıkılaştırılacak

Ticaret Bakanlığı tarafından, ithalatta eser güvenliği kontrollerinin sıkılaştırılacağı belirtilerek, bazı eserlerin kontrol oranının artırılıp, kontrol kapsamında olmayan birtakım eser gruplarının da kontrol kapsamına eklendiği duyuruldu.

İthalatta ürün güvenliği denetimleri sıkılaştırılacak
46 views
03 Eylül 2023 - 5:00

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Ticaret Bakanlığı olarak ithalatta eser güvenliği kontrolleri kapsamında olan kimi eserlerin kontrol oranı artırılıp, kontrol kapsamında olmayan kimi eser kümeleri da kontrol kapsamına eklenmektedir. Denetim kapsamına alınan eser yelpazesi genişletilirken, eserlerin uygunsuzluk içerebilmelerinin yanında, insan sıhhati, can ve mal güvenliğini etkileyebilmesi, doğal yaşama ziyan verebilme ihtimali de göz önüne alınarak, sağlıklı bir hayat ve sürdürülebilir etraf şuuruyla hareket edilmektedir. İthal eserlerin Avrupa Birliği ve ülkemizde geçerli olan birebir teknik düzenlemelere uygun olarak üretildiğine dikkat edilirken, ithal edilen eserler ülkemizde tıpkı teknik düzenlemelere nazaran testlere tabi tutulmaktadır” denildi.

Denetimlerin, haksız rekabet ortamından yerli endüstrinin korunması gayesine yönelik olduğu belirtildi. Ayrıyeten, tüketicilerin sıhhati ve sürdürülebilir etraf şuuru öncelikli hassasiyet olduğu vurgulandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU