Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Evlilikte Güç Savaşı Neden Olur ?

”Ben haklıyım, senin yanılgın, ben ne dersem o” telaffuzlarını evliliğinizde sıklıkla duyuyorsanız dikkat ! Uzman Psikolog Kaan Üçyıldız mevzu hakkında kıymetli bilgiler verdi.

Evlilikte Güç Savaşı Neden Olur ?
44 views
10 Ağustos 2023 - 22:00

”Ben haklıyım, senin yanılgın, ben ne dersem o” telaffuzlarını evliliğinizde sıklıkla duyuyorsanız dikkat ! Uzman Psikolog Kaan Üçyıldız husus hakkında kıymetli bilgiler verdi.

Çiftler vakit içerisinde evliliklerini bir güç gösterisi haline dönüştürebilmektedir. Haksızı aramak, sorunu çözmekten daha çok haklı olduğunu kanıtlamaya çalışmak üzere davranışlarla evlilik dönüşüme uğramaya başlar. Evlilikte güçlü ve haklı olmak için yapılan davranışların yarısı keyifli olmak ve memnun etmek için yapılabilse her şey çok daha sağlıklı olabilir. Zira sıhhatsiz münasebetlerin bir kazananı değil iki kaybedeni vardır. Eşler birbirini rakip olarak değil birebir ekibin üyeleri olarak görmelidir.

Evliliklerde bayan ve erkek yaşanan durumlar karşısında haklı, güçlü ve kazanan olmak için birçok yola başvurmaktadır. Evliliklerde ki güç savaşının en kıymetli göstergesi ise daima tenkit ve suçlamaların olmasıdır. Suçlamanın nedeni ilgide ki denetimi ele geçirmeye çalışmaktan, tenkidin nedeni ise eşini yönetmek istemektendendir. Ancak bu sıhhatsiz bir durumdur. Zira güç savaşının var olduğu evlilikler de hususun ne olduğu kıymetli değil kimin haklı çıktığı değerlidir. Meğer evlilik, bir olabilmektir. Çiftler haklı olmaktan daha çok tahlil odaklı, birbirlerini suçlamadan sorunu nasıl ortadan kaldırabileceklerine dair adımlar atmalıdır. Evlilik biz olabilmekken, ben telaffuzları içermemelidir. Çiftler ne yapacaklarını, nasıl tahlil bulacaklarını birbirlerine rahatlıkla aktarabilmeli ve anlayışla dinlenmelidir. İstekler, muhtaçlıklar ortak halde tahlile kavuşturulmalı, her iki bireyinde talepleri önemsenmelidir.

Ortak Paylaşım

Uzman Psikolog Kaan Üçyıldız,” Güç savaşının ön planda olduğu evliliklerde çoğunlukla ilgilerinin birinci devirlerinden itibaren ortak bir bütün olamadıkları görülmektedir. Zira ortak bir paylaşımdan bahsedilmeyen evlilikler, içerisinde kişiselliği daha faal bir formda barındırır. Bu süreçte güç göstergesinde bulunmayan kişi maruz kaldığı durumdan rahatsızlık duyabilir ve eşine karşı göstermiş olduğu sevgi ve ilgi bir dönüşüme uğrayabilir. Yani evlilikte güç savaşında haklı olmak sizi keyifli etmeyebilir tam bilakis evliliğin sonlanması ile karşı karşıya getirerek sizi mutsuzluğa sürükleyebilir.Evliliğinizde haklıyı ve haksızı arıyorsanız şimdi evliliği tanımamışsınızdır” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU