Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Eski ABD Başkanı Trump teslim oldu… 200 bin dolar kefaletle serbest bırakıldı

Eski ABD Lideri Donald Trump 18 kişi ile birlikte 2020’de düzenlenen başkanlık seçiminde Georgia eyaletindeki sonuçlara müdahale etmekle suçlandığı dava kapsamında Fulton County Hapishanesi’ne giderek yetkililere teslim oldu. 200 bin dolar kefaletle özgür kalan Trump’ın sabıka fotoğrafı yayınlandı.

Eski ABD Başkanı Trump teslim oldu… 200 bin dolar kefaletle serbest bırakıldı
48 views
25 Ağustos 2023 - 3:00

Eski Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Lideri Donald Trump ve beraberindeki 18 kişinin 2020’de düzenlenen başkanlık seçiminde Georgia eyaletindeki sonuçlara müdahale etmekle suçlandığı davada flaş bir gelişme yaşandı.

Trump, sanıklara teslim olmaları için verilen müddetin dolmasına saatler kala New Jersey eyaletinden Georgia eyaletindeki Atlanta kentine gelerek Fulton County Hapishanesi’nde yetkililere teslim oldu. 200 bin dolar kefalet ödemeyi kabul eden Trump’ın sabıka fotoğrafı çekildi. Hapishane kayıtlarına ” P01135809″ numarası ile geçen Trump, Yaklaşık 20 dakika sonra hapishaneden ayrıldı.

TRUMP: “YANLIŞ BİR ŞEY YAPMADIM”

New Jersey’e dönmeden evvel basına açıklama yapan Trump, hatasız olduğunu yineledi. Haklı olarak seçim sonuçlarına karşı çıktığını belirten Trump, “Bu davalar adaletle dalga geçiyor. Hiçbir kusurumuz yok, yanlış bir şey yapmadım. Bunu herkes de biliyor” tabirlerini kullandı. Kendisine yönelik yargı sürecinin siyasi olduğunu daha evvel de birçok kere lisana getiren Trump, “Davaları açanlar esasen seçimlere müdahale ediyor” halinde konuştu.

CUMA GÜNÜNE KADAR MÜHLET VERİLMİŞTİ

2020 başkanlık seçimlerinde Georgia’daki sonuçlara müdahale tezi ile hazırlanan 98 sayfalık iddianamede Trump ve öbür 18 sanığa toplamda 41 farklı suçlama yöneltilmişti. Sanıklar 20 yıla kadar mahpus cezası öngören şantaj ile dolandırıcılık için komplo kurmak ve yanlış beyanda bulunmakla suçlanmıştı. Trump dahil 19 şahsa teslim olmaları için cuma günü lokal saatle 12.00’ye kadar müddet verilmişti. Şimdiye dek ortalarında Trump’ın da bulunduğu toplam 12 sanık teslim olmuştu. Son olarak Fulton Bölge Savcısı Fani Willis 19 kişinin yargılanmasına 23 Ekim’de başlanmasını önerirken, Trump’ın avukatları aracılığıyla bu teklife itiraz edeceği kamuoyuna yansımıştı.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU