Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Elektrikli araç devi son çeyrekte geliyor

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi BYD (Build Your Dreams), yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışlara başlayacağını açıkladı.

Elektrikli araç devi son çeyrekte geliyor
45 views
19 Ağustos 2023 - 6:00

 

ALJ Türkiye distribütörlüğünde pazara giriş yapacak olan BYD’nin Türkiye yapılanmasının başına ise otomotiv dünyasının tecrübeli isimlerinden İsmail Ergun getirildi. Toyota Türkiye’de Pazarlama, Satış, Satış Sonrası ve Bayi İdaresi üzere alanlarda üst seviye yöneticilik yapan İsmail Ergun, son olarak Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’de Chief Operations Officer (COO) vazifesini sürdürmekteydi.

Çin’in en büyük elektrikli araç üreticisi olan şirket tıpkı vakitte ülkenin en büyük ikinci batarya üreticisi olarak dikkat çekiyor. Bilhassa Asya pazarlarında kıymetli bir Satış adedi bulunan BYD’nin 2023 yılından itibaren Avrupa pazarlarında daha çok odaklandığı biliniyor. Marka şu anda Avrupa’da Atto 3, Han, Dolphin, Tang ve Sea üzere araba modellerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ortada şirket 2025 yılına kadar Avrupa’da bir elektrikli araç fabrikası kurmayı da planlıyor.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU