Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Başıboş köpekler, üniversiteli Kübra’ya dehşeti yaşattı

Nevşehir’de üniversite öğrencisi Kübra Nayman’a, okula giderken başıboş köpekler saldırdı. Etraftakiler tarafından kurtarılıp, yaralı olarak hastaneye götürülen genç kızın sırtı, başı ve kollarına dikiş atıldı. Olay, sabah saat 07.30 sıralarında, Ürgüp vilayet…

Başıboş köpekler, üniversiteli Kübra’ya dehşeti yaşattı
49 views
29 Haziran 2023 - 21:00

Nevşehir’de üniversite öğrencisi Kübra Nayman’a, okula giderken başıboş köpekler saldırdı. Etraftakiler tarafından kurtarılıp, yaralı olarak hastaneye götürülen genç kızın sırtı, başı ve kollarına dikiş atıldı.

Olay, sabah saat 07.30 sıralarında, Ürgüp ilçesi Kavaklıönü Mahallesi’nde meydana geldi.

Kapadokya Üniversitesi Ağız ve Diş Sıhhati kısmında eğitim gören üniversite öğrencisi Kübra Nayman, okula giderken çok sayıda başıboş köpeğin saldırısına uğradı.

Nayman, etraftakilerin yardımıyla köpeklerin saldırısından kurtarıldı. İhbarla bölgeye gelen sıhhat takımı, yaralı öğrenciyi, Ürgüp Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Nayman, hastanedeki tedavisinin akabinde taburcu edildi.

‘YAKLAŞIK 15 KÖPEK VARDI’

Yaşadıklarını anlatan Kübra Nayman, “Okula giderken köpeklerin saldırısına uğradım. Köpekleri gördüm. Biri havlamaya başladı lakin ben konutumda de evcil hayvan beslediğim için hiçbir şey yapmadım. Yalnızca durdum ve olan oldu. Her 2 koluma 15 dikiş atıldı. Yaklaşık 15 köpek vardı. Toplu halde duruyorlardı. Biri havladı hepsi üzerime gerçek geldiler. Etraftaki vatandaşlar sayesinde kurtuldum” diye konuştu.

‘YARDIM İSTİYORUZ’

Baba Hasan Nayman ise “Biz bu türlü bir şeyle birinci karşılaştık. Kızımın sırtında var ve başında 4 dikiş var. Kollarına dikişler atıldı. Belediyeler bu köpekleri toplayıp, salıvermesinler. Biz devlet büyüklerinden yardım istiyoruz. Bunu benim çocuğuma olduğu için değil, bir diğerinin çocuğuna da olmasın. Hayvanseverlik düzgün, ona buna dava açıyorlar lakin bu çocuğun elinde, yüzünde bir şey olsaydı kim sahip çıkacaktı?” tabirlerini kullandı.

‘ARABAYLA GİDİNCE KÖPEKLER DAĞILDI’

Olaya şahit olan Sevgi Fazilet de “Sabahleyin işe gidiyordum. Biraz ilerledim, bir kız çocuğunu 10-15 köpek ortaya almışlar saldırıyorlardı. Bir araç gördüm marketin önünde çabucak onlara söyledim. ‘Köpekler çocuğu parçalıyorlar’ deyince, bu vatandaş fırladı. Otomobille süratli formda köpeklerin üzerine gerçek gidince köpekler dağıldı. Bu köpekler insanları tehdit ediyor. Sonrasında yaralı kız hastaneye götürüldü” dedi. (DHA)

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU