Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bakan Işıkhan’dan memur zammı açıklaması

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Memur ve memur emeklileri artırımı süreci yarın sonlanacak, takdir Hakem Heyeti’nindir.” dedi.

Bakan Işıkhan’dan memur zammı açıklaması
30 views
30 Ağustos 2023 - 22:00

Bakan Işıkhan, memur ve memur emeklilerinin maaş ve aylıklarına 2024 ve 2025 yıllarında yapılacak artırım sürecine ait açıklama yaptı.

Kamu Patron Heyeti’nin 7. Devir Kamu Toplu Kontrat görüşmeleri sürecini muvaffakiyetle tamamladığını, maaş artışına yönelik son kelamın Hakem Heyeti’nde olduğunu belirten Işıkhan, “Memur ve memuremeklileri artırımı süreci yarın sonlanacak, takdir Hakem Heyeti’nindir.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar hiçbir kamu görevlisini, çalışanı, emekçiyi, emekliyi enflasyona ezdirmediğini, bundan sonra da ezdirmeyeceğini belirten Işıkhan, “Hakem Heyeti’nin vereceği karar son karardır. Hizmet kollarında ve uzlaştığımız 341 hususta kamu çalışanlarımıza değerli haklar sağladık. Bundan sonra da tüm çalışanlarımızı enflasyona karşı muhafaza anlayışımızı sürdüreceğiz.” tabirlerini kullandı.

Yarın son defa toplanacak

Mali hakları görüşmek üzere yarın son sefer toplanacak şura, bu toplantıda, memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2024 ve 2025’te yapılacak artırım oranını kararlaştıracak.

Kurulun verdiği karar kesin olacak ve itiraz edilemeyecek.

Kamu Patron Heyeti, 14 Ağustos’taki birinci teklifinde 2024’ün birinci altı ayında yüzde 14, ikinci altı ayında yüzde 9, 2025’in birinci altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 artırım teklif etmiş, 17 Ağustos’ta ise teklifini 2024’ün birinci altı ayında yüzde 15, ikinci altı ayında yüzde 10, 2025’in birinci altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 halinde revize etmişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU