Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bakan Bolat G-20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Zirvesi’nde: Jaypur’da yatırım temasları

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Hindistan’da düzenlenen G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Zirvesi’ne katıldı. Dokuz toplantı yapan Bolat, üye ülkelerin bakanlarıyla temaslarda bulundu.

Bakan Bolat G-20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Zirvesi’nde: Jaypur’da yatırım temasları
43 views
27 Ağustos 2023 - 6:00

Bakanlıktan yapılan açıklamada Ömer Bolat’ın, ikili görüşmeler çerçevesinde Suudi Arabistan Ticaret Bakanı Macid bin Abdullah AI Kasabi ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiği belirtildi. Verilen bilgiye nazaran görüşmede ikili ticaret, müteahhitlik hizmetleri, Suudi Arabistan’ın 2030 vizyonu kapsamındaki işbirliği fırsatları üzere mevzulara ait atılabilecek somut adımlar değerlendirildi. Bakan Bolat, “Suudi Arabistan ile kırmızı et, beyaz et, süt eserleri ihracatı ve teminat mektupları kabulü konusundaki meseleler tahlile kavuşturuldu. Ülkelerimiz ortasındaki üst seviye işbirliği doğrultusunda, ticari bağlarımızı daha da geliştireceğimize inanıyoruz” dedi.

Bolat daha sonra Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Yöneticisi Dr. Ngozi Okonjo Iweala ile bir ortaya geldi. Okonjo, Türkiye’nin saygın bir ülke olduğunu ve önümüzdeki şubat ayında Abu Dhabi de yapılacak DTÖ Bakanlar Komitesi toplantısında ilerleme sağlanması için Türkiye’nin katkılarını, takviyesini yanlarında görmek istediğini belirtti.

HEDEF YATIRIMLARI DAHA DA ARTIRMAK

Son görüşmesini Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Temsilcisi Katherine Tai ile yapan Bakan Bolat, şu bilgileri verdi: “En kıymetli ticaret ortaklarımızdan ABD ile ekonomik ve ticari bağlarımızı güçlendirmeye yönelik sistemli ticari istişare düzeneğini hayata geçireceğiz. ABD firmalarının Türkiye’deki yatırımlarının artırılması ve global tedarik zincirinde Türkiye’nin daha güçlü bir formda yer alması için birlikte çalışacağız.”

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU