Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bakan Bolat, Afganistan Başbakan Yardımcısı ile görüştü

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Afganistan Süreksiz Hükümeti Ekonomik İşlerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Vekili Abdul Ghani Baradar ile bir ortaya geldi.

Bakan Bolat, Afganistan Başbakan Yardımcısı ile görüştü
40 views
13 Ağustos 2023 - 23:00

Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran; Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Afganistan Süreksiz Hükümeti Ekonomik İşlerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Vekili Abdul Ghani Baradar ile bir ortaya gelerek, Afgan halkının refahını teminen Afganistan’ın kalkınmasına Türkiye’nin muhtemel katkıları ile ikili ticaret, yatırım ve lojistik konusunda bir görüşme yaptı.

Bolat, Türk iş dünyasının, Afgan iş dünyası ile bağlarını derinleştirmek konusunda kararlı olduğunu, bu doğrultuda Afganistan’da faal bir biçimde çalışma isteğinde bulunduğunu tabir etti. 

Görüşmede, iki ülkede yatırımcı pozisyonunda bulunan iş insanlarının teklifleriyle, Afganistan ile ticaret ve yatırım münasebetlerinin geliştirilmesi ismine atılabilecek adımlar ele alındı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU