Günlük Haber Oku – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Almanları ‘miras’ palavrasıyla 2.7 milyon Euro dolandırdı

Alman bir güç şirketi sahibi iş adamlarına kendini ‘milyarder’ olarak tanıtıp, bu paranın miras kaldığını ve kullanabilmek için Türkiye’ye yatırımcı getirmesi gerektiğini söyleyerek 2 milyon 700 bin Euro dolandıran Ayhan Yetim’le bir arada gözaltına alın…

Almanları ‘miras’ palavrasıyla 2.7 milyon Euro dolandırdı
53 views
04 Temmuz 2023 - 15:00

Alman bir güç şirketi sahibi iş adamlarına kendini ‘milyarder’ olarak tanıtıp, bu paranın miras kaldığını ve kullanabilmek için Türkiye’ye yatırımcı getirmesi gerektiğini söyleyerek 2 milyon 700 bin Euro dolandıran Ayhan Yetim’le bir arada gözaltına alınan 16 bireyden 5’i tutuklandı.

İstanbul’da yaşayan Ayhan Yetim, Almanya’da faaliyet gösteren güç şirketi sahiplerini arayarak kendisine yüklü ölçüde miras kaldığını lakin bu parayı kullanabilmek için ülkeye yatırımcı çekmesi gerektiğini söyledi. Yetim, bu formda iş adamlarına geçersiz evraklar göndererek paravan şirketler kurdurdu.

Bu yolla yaklaşık 2 milyon 700 bin Euroluk para gönderen iş adamları, şirketlerin paravan olduğunu anlayınca polise giderek şikayetçi oldu. Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Organize Hatalarla Uğraş Şube Müdürlüğü takımları Ayhan Yetim ve bir arada çalıştığı tespit edilen 16 bireye yönelik operasyon düzenlendi.

İstanbul, İzmir ve Muğla’da düzenlenen eş vakitli operasyonda 17 kişi gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, ruhsatsız silah, bin 20 fişek, 2 kilo 556 gram marihuana ile dolandırıcılıktan elde edildiği düşünülen 96 bin 95 Euro ile 16 bin 130 dolar ele geçirildi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden Ayhan Yetimin de ortalarında bulunduğu 5 kişi tutuklanırken 10 kişi isimli denetim koşuluyla özgür kaldı. 2 kişi ise savcılık tabirlerinin akabinde salıverildi. (DHA)

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - GUNLUK HABER OKU